מה הוא כיוון פרונט ומתי יש לבצעו?

מה הוא כיוון פרונט ומתי יש לבצעו?

המודעות של הציבור הישראלי ביחס לחשיבותו של צמיג הרכב בכלל, ובפרט חשיבותו של כיוון פרונט הינה נמוכה עד מאד, בלשון המעטה. המודעות הנמוכה הזו נובעת מהסיבה הפשוטה אשר מאפיינת את רובה של האוכלוסייה הישראלית, אם לא את כולה, שהתיקון עצמו כרוך בעלויות כאלו ואחרות, והרי שבמקומות שהישראלי הממוצע יכול לחסוך, ברור שהוא יעדיף לעשות זאת מאשר לדאוג לתקינותו של כלי הרכב שברשותו.

תיקון צמיגים קדמיים בכלי רכב ישראליים

כיוון פרונט המכונה גם בעגה המקצועית, כיוון זווית היגוי נדרש עבור תשעים אחוז מכלי הרכב הישראליים, ובפרט עבור כיוון צמיגים קדמיים של הרכב. הסיבה לכך נובעת מכך שמרבית כלי הרכב שנפוצים בכבישי הארץ הינם בעלי סרן אחורי שמהווה מעין מתלה קשיח ותפקידו לחבר בין שני הגלגלים האחוריים של הרכב. הבעיה עם הסרן הזה נובעת מכך שלא ניתן לשנות את צורתו.

מתי נדרש לערוך כיוון פרונט?

טרם ניגשים למוסך על מנת לתקן את בעיות ההיגוי האמורות, יש לבדוק את תקינותה של מערכת ההיגוי והמתלים, שכן במידה ולא מזמן ביצעתם תיקון באחת מהמערכות הללו או החלפתם חלק שקשור בהן, עלול להיווצר שינו בזווית של ההיגוי וכתוצאה מכך לגרום לשחיקת צמיגים, ולנטייה של ההגה לסטות מן הקו הישר כלפי הצד הימני או השמאלי. מדובר בבעיה טעונת תיקון שכן רכב בעל בעיות במערכת ההיגוי נחשב למפגע בטיחותי אשר מסכן את הסביבה.

כיוון פרונט- כיצד לבדוק אם הרכב נדרש לתיקון מהסוג הזה?

מכיוון שהסממן הראשוני המחייב בדיקה של זוויות ההיגוי של הרכב הינו סטייתו מהקו הישר, מומלץ לערוך בדיקה בכביש ארוך וישר, אך ורק במסלול הימני תוך כדי שמירה על מהירות קבועה של שמונים קמ"ש, אם מדובר ברכב לא תקין קרוב לוודאי שהוא יסטה מהמסלול הישר, חשוב לציין שיש לשמור על זהירות גבוהה במהלך הבדיקה.

מכירת צמיגים

יש לזכור שיש להחליף צמיגים אחת לארבע או שלוש שנים מכיוון שמדובר באלמנט אשר נושא את מרבית משקל הרכב ועל כן הוא עשוי להישחק במהרה. מכירת צמיגים ניתן למצוא בפנצ'ריות מסוימות אשר מציעות מחירים נוחים עבור כלל הציבור.

<<  חזור
 
אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם שדה חובה
טלפון שדה חובה
אנחנו מודים לך על שליחת המשוב
יש למלא את הטופס במלואו