סוגים שונים של ג'אנטים ועוד מספר פרטים על צמיגים לרכב

סוגים שונים של ג'אנטים ועוד מספר פרטים על צמיגים לרכב

מגנזיום או אלומיניום קשיח הינם שני החומרים הדומיננטיים והנפוצים ביותר בתעשיית הרכב מתוך כל המגוון הרחב של המתכות אשר בהם עושים שימוש עבור ייצור של ג'אנטים. חשוב מאד להקפיד על תקינותם ולא רק ברמה העיצובית, שכן עיוותים בצורתם עשויים להשפיע על הנסיעה ברכב. עיוותים אלו עלולים להתרחש לעתים די קרובות שכן מדובר באחד מן הרכיבים אשר נושאים את מרבית משקל הרכב "על גבם".

אלו נזקים לרכב עשויים לגרום ג'אנטים מעוותים?

הנזקים שג'אנט מעוות יכול לגרום לרכב קשורים רבות לפגיעה ישירה בצמיג הרכב. בלאי של צמיגים לרכב יכול להיגרם לא אחת בשל שינוי צורתו של הג'אנט. שינוי זה עלול להוביל לקרעים וסדקים בצמיג ואם מדובר בעיוות רציני הרי שהצמיג עלול להתפוצץ. צמיג סדוק ורעוע עלול לגרום לתאונת דרכים רצינית במידה והוא מתפוצץ במהלך הנסיעה.

כיום ניתן למצוא פנצ'רייה או מוסך מומחים בתחום של תיקון הג'אנט, אשר עושים שימוש במכשור מיוחד על מנת ליישר ג'אנטים, וכתוצאה מכך ניתן לחסוך עלויות מרובות אשר היו עשויות להיות כרוכות רכישה חדשה של ג'אנט לכלי הרכב.

צמיגים לרכב- שמירה על תחזוקה נכונה

כדי להבטיח את תקינותם של הצמיגים יש צורך להכיר מעט אלמנטים הנוגעים לתחום של צמיגים לרכב. ראשית חשוב לברר מה תאריך התוקף של הצמיג, במרבית המקרים למרבה הפתעתם של רבים מבעלי הרכבים למיניהם, מדובר בצמיג בעל אורך חיים מוגבל במיוחד. תאריך התוקף של הצמיג יוטבע על גביו בצורת שורה של ספרות המציינות את כל הפרטים של מועדי ייצור הצמיג החל משנת הייצור וכלה בשבוע המסוים בשנה.

כך למשל בבואכם אל פנצ'רייה אשר מציעה צמיגים למכירה, חשוב מאד שתבררו, טרם הרכישה אם הגיל של הצמיג איננו עולה על שנה בודדת אחת, כדי להימנע מרכישה חוזרת ונשנית של צמיגים בתדירות גבוהה. פנצ'רייה מקצועית תחזיק ברשותה צמיגים איכותיים ושאנשי המקצוע במקום לא יספרו לכם סיפורים שהצמיג המוצע למכירה הוא צמיג חדש זה עתה הוצא מהמחסן, שכן גם במהלך השהייה של הצמיג במחסן הוא עשוי להתבלות.

<<  חזור
 
אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם שדה חובה
טלפון שדה חובה
אנחנו מודים לך על שליחת המשוב
יש למלא את הטופס במלואו