בטיחות בדרכים בתקופת החזרה ללימודים

לאחרונה הסתיים לו החופש הגדול, הילדים חזרו אל הכיתות, וההורים - לשגרת החיים. אל הכבישים והרחובות הפנויים של חודשי הקיץ הצטרפו החל מה-1 בספטמבר מאות אלפי ילדים ועשרות אלפי מכוניות שהמכנה המשותף לכולם הוא לחץ בזמן. לכן, צריכים אנו הנהגים לגלות ערנות רבה ולנהוג במשנה זהירות בכדי להבטיח את שלומם של הילדים הקטנים אשר לא תמיד יודעים להפעיל שיקול דעת נכון בעת חציית כביש או בקרבת כלי רכב.  
לפיכך, באם אתם נוהגים בשכונת מגורים או מסיעים ילדים לגנים או בתי ספר, להלן כמה כללי בטיחות שיעזרו לנו לשמור על ילדינו בשלום ולמנוע פגיעות מיותרות:


הורידו את מהירות הנסיעה בקרבת גני ילדים ובתי ספר - אלו מקומות אשר מועדים להתפרצויות בלתי צפויות לכביש. 

הימנעו מעקיפת רכבים העוצרים בפתח בית הספר או הגן, יתכן כי ילד חוצה את הכביש ואתם עלולים שלא לראות אותו.

נסיעה קצרה ככל שתהיה מהבית לבית הספר או הגן היא עדיין נסיעה לכל דבר, לכן אין לוותר על הושבת הילד במושב בטיחות מתאים או חגירת חגורות בטיחות.

חובה להקפיד על עצירה במקום בטוח, גם אם זה לא בדיוק בפתח בית הספר או הגן, הורים רבים מרשים לעצמם לעמוד על נתיב הנסיעה ומסכנים בכך את עצמם ואת התנועה.

הקפידו שהילדים יצאו מהרכב אך ורק מהדלת הפונה אל המדרכה, אסור בתכלית האיסור לאפשר לילד לצאת מהדלת הפונה לכיוון הכביש. 

אם ילדיכם הולכים ברגל אל בית הספר, לכו איתם לפחות פעם אחת מהבית לבית הספר, ומצאו את הנתיב הקצר והבטוח ביותר עם כמה שפחות כבישים לחצות ושננו איתם כללי זהירות בסיסיים.

הקפידו כי מצב הבלמים והצמיגים ברכבכם הוא תקין. תקינות הרכב, בלמיו וצמיגיו הינם גורם קריטי אשר ביכולתו למנוע תאונה ופגיעה בהולכי רגל בעת בלימת חירום.


לסיכום, הניסיון מלמד כי ילדים שעוברים הדרכה בנושא בטיחות בדרכים והוריהם מקפידים על בטיחות הנסיעה מעורבים פחות בתאונות דרכים. הקדישו כמה דקות מזמנכם ליקרים לכם מכל, קחו אותם ברגל בדרך בה ילכו מדי יום, שננו איתם את חוקי הזהירות והקפידו בכל זמן על הסעה בטוחה ברכב בטוח ותקין.


צ’ק אפ מאחלת לכם המשך נסיעה בטוחה
ושנת לימודים פוריה ומוצלחת!

<<  חזור
 
אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם שדה חובה
טלפון שדה חובה
אנחנו מודים לך על שליחת המשוב
יש למלא את הטופס במלואו